زن و باز یابی هویت حقیقی | بلاگ

زن و باز یابی هویت حقیقی

تعرفه تبلیغات در سایت
هردفعه که کتاب های حضرت آقا را می خوانم، علاقه ام به ایشان چند برابر می شود، بس که طرز تفکرشان را دوست دارم. تفکری که همه جانبه است، روشن بینانه است، واقع بینانه است، تفکری به دور از نا عدالتی ...تفکری پر از عشق و علاقه...
همه ی این ها را گفتم تا این یکی کتاب شان را معرفی کنم، کتابی که به نظر من خواندنش برای هر زنی لازم است،  که بداند اسلام چه قدر دید وسیع و بزرگی نسبت به زن دارد و بر خلاف دولت های غرب که به زن، فقط به عنوان ابزاری برای هوس بازی مردان معرفی شده است، نگاه اسلام نگاه معنوی است...نگاه به روح زن است، عاطفه ی زن است...که زن هم مثل مرد می تواتد مراتب تکامل معنویت را طی کند.
این کتاب که مجموعه ای جمع آوری شده از سخنان حضرت آقاست زن را از چهار دیدگاه بررسی می کند:
1_کلیات مباحث زن و خانواده: که زن را در دوران ها و دیدگاه های مختلف بررسی می کند، از دوارن جاهلیت گرفته تا غرب و بعد از ظهور اسلام و قبل  از انقلاب و تمدن اسلامی...
2_سیمای زن در بعد فردی:
در این بخش مثال هایی  از نمونه های والا و برجسته ی زنان تاریخ همچون حضرت زهرا(س)وحضرت زینب(س)حضرت مریم(س)و  ...آورده شده است که نشان داده شود حد کمال زن می تواند رسیدن به مقام  این بانوان بزرگوار باشد.و بعد وظایف زن در بعد فردی و عوامل انحطاطش بیان می شود.
3_سیمای زن در بعد خانوادگی:
در این بخش به طور کامل وظایف زن و مرد و بیشتر زن در محیط خانواده بیان شده است.همچنین خانواده ی اسلامی با خانواده در غرب و فرهنگ غربی مقایسه می شود.
4_سیمای زن در بعد اجتماعی: 
که به وظایف زن در جامعه اشاره شده است، اعم از  نقش زن در انقلاب ها،و سیاست ها،فعالیت علمی، کتاب خواند بانوان .
بخش هایی از کتاب را در ادامه ی مطلب بخوانید اگر دوست داشتید
ادامه مطلب
...
نویسنده : بازدید : 9 تاريخ : يکشنبه 20 فروردين 1396 ساعت: 5:23